Domy szeregowe z kredytu, na własność w Białymstoku

Wolnostojące domy jednorodzinne i tzw. domy szeregowe to obiekty często kupowane na kredyt hipoteczny. Wiadomo jednak, że ceny tych nieruchomości nie są niskie i nie każda rodzina czy osoba samotna posiada wystarczającą zdolność kredytową. Tytułowa kwestia ma więc jeden minus, ponieważ dotyczy jedynie osób o stabilnej sytuacji zawodowej i/lub zarobkowej, które ów kredyt otrzymają. Jednak domy szeregowe w Białymstoku i nie tylko, czekają by po nie sięgnąć bez żadnego wkładu i spłat z własnej kieszeni. Jak to zrobić?

Jak pozyskać dom szeregowy bez własnego wkładu

Trzeba posiadać kilka cech osobowych, które pozwolą na podjęcie wyzwania, niosącego za sobą możliwość zakupu posesji bez wkładu własnego. Z pewnością wymagana jest tu swoista odwaga. Wiadomo bowiem, że niespłacany kredyt przyniesie więcej problemów niż pożytku. Inna rzecz – należy spełnić wiele warunków, by ów kredyt otrzymać. Jeśli już jednak wszystko jest na dobrej drodze, aby kredyt uzyskać, należy przejść do najistotniejszego punktu całego planu – znalezienia chętnych do wynajęcia domu szeregowego. Podsumowując:

  • należy spełniać warunki wymagane przez bank, który udziela kredytu hipotecznego, czyli posiadać tzw. zdolność kredytową; nie jest to skojarzone wyłącznie z bardzo wysokimi zarobkami, lecz takimi, które bank oceni jako wystarczające, a dokładnie chodzi o to, iż po spłacie comiesięcznej raty kredytobiorcy pozostanie jeszcze tyle środków pieniężnych, by się utrzymać;
  • trzeba mieć pewną wizję przyszłości i nie bać się podejmować ryzyka – z pewnością są to cechy wymagane; pierwsza dotyczy tzw. odraczania gratyfikacji, a innymi słowy zdolności do oczekiwania, nawet wieloletniego, na osiągnięcie upragnionego celu; dlatego też choć cały plan polega na wzięciu kredytu na dom szeregowy, to w rzeczywistości przez długie lata nie będzie on w Twoim posiadaniu i nie będziesz z niego korzystać, a będzie zajmowany przez inne osoby; ryzyko natomiast jest wpisane w metodę, lecz nie wynika ze słabości planu, a z czynników losowych, które zawsze należy brać pod uwagę, nawet jeśli trudno im przeciwdziałać;
  • warto dobrze zaplanować inwestycję – wzięcie kredytu na szeregówkę w złej lokalizacji, a szczególnie nieuprzemysłowionej, może zakończyć się fiaskiem, gdyż wystąpią trudności w znalezieniu najemców; przy powyższym najlepszym rozwiązaniem w tym wypadku jest wynajęcie szeregówki wybranej firmie dla jej pracowników (rozwiązanie takie jest powszechnie stosowane w całym kraju); przelewy w takim przypadku zawsze przychodzą na czas, a najem trwa zwykle wiele lat; nie jest to jednak reguła, gdyż w dużych miastach można śmiało wynajmować mieszkanie na stancje dla studentów.

Oczywiście liczą się jeszcze inne szczegóły, jak: dobra lokalizacja, umeblowanie lokalu i zapewnienie istotnych mediów, atrakcje w pobliżu szeregówki, ale też niewysoka cena wynajmu, która powinna obejmować głównie opłaty oraz część potrzebną na spłatę miesięcznej raty kredytu.

Domy szeregowe na własność Białystok

Domy szeregowe w Białymstoku – korzyści z kredytowania pod najem

Wobec powyższego nie ma już co dodawać. Miesięczne koszty wynajmu mają wystarczyć na spłatę raty hipotecznej. W ten sposób, aczkolwiek po wielu latach, można pozyskać dom szeregowy nie płacąc za niego z własnej kieszeni. Natomiast podejmuje się takie kroki z różnych powodów:

  • patrząc przyszłościowo i widząc w tym łatwy zysk, można zaplanować dla siebie szeregówkę w dowolnie wybranym miejscu,
  • plany takie podejmowane są z myślą o dzieciach, dla których przeznaczona jest zdobyta w ten sposób nieruchomość,
  • ale również można stosując tę metodę uczynić z niej sposób na utrzymanie się, a także zabezpieczyć finansowo, ponieważ za takowe zabezpieczenie uznaje się inwestowanie w nieruchomości.

Ostatni punkt nie jest odległy od działań osób, które w ten sposób uzyskały fortuny – światowej sławy potentaci zaczynają w podobny sposób operując na rynku nieruchomości. W Polsce również jest to możliwe, choć nie bez wkładu własnego lub chociaż zabezpieczenia majątkowego, które pozwoli wziąć kredyt na większą ilość domów szeregowych. Białystok pod tym względem nie odbiega od innych miast Polski, stale się rozwija i niesie ze sobą perspektywy oraz dobre prognozy dla rozwoju tego typu myślenia biznesowego.

Warto przeczytać także: Zabudowa szeregowa – co oceniać przy zakupie (developer Białystok)