Nowe szeregówki – ceny, porady, opinie

Domy szeregowe to rozwiązanie łączące w sobie najlepsze cechy mieszkań w blokach oraz domów wolnostojących. Ze względu na liczne zalety, szybko znalazło ono uznanie projektantów z całego świata. W niniejszym artykule przeanalizujemy wiele praktycznych zagadnień związanych z zakupem nowych szeregówek.

Ceny szeregówek w Białymstoku

Nowe domy szeregowe cieszą się tak dużą popularnością z kilku względów. Główny powód, dla którego wypełniają one przestrzenie miasta, to stosunkowo niskie koszty zakupu oraz utrzymania. Przyjrzyjmy się więc konkretnym liczbom.

Ostateczna cena nowej szeregówki uzależniona jest przede wszystkim od wielkości samego budynku, jego stanu, a także rozmiarów podwórka. Domy w zabudowie łączonej z reguły oferują około 130 m2. Oczywiście nie jest to regułą, niemniej jednak da się zauważyć pewną tendencję projektancką w tym względzie. Trzymając się pewnej konwencji, przyjmijmy, iż ceną wyjściową za metr kwadratowy wykończonego domu na terenie Białegostoku jest około 3700 zł. Wartość ta zależy przede wszystkim od dokładnej lokalizacji, choć należy pamiętać, iż szeregówki powstają najczęściej na obrzeżach miasta. Dzięki prostemu mnożeniu dowiadujemy się, iż za gotową do zamieszkania nieruchomość z powyższego przykładu zapłacimy co najmniej 481 tysięcy złotych.

Co warto wiedzieć przed kupnem

Decydując się na zakup jakiejkolwiek nieruchomości podejmujemy niezwykle odpowiedzialną decyzję, której skutki – pozytywne lub negatywne – będziemy odczuwać przez lata.

Aby wybór szeregówki był udany, należy przede wszystkim postarać się o znalezienie firmy developerskiej godnej zaufania. Przedsiębiorstwa tego typu nadzorują wszelkie prace nad budynkiem, co znacznie przyspiesza cały proces oraz umożliwia przyszłym właścicielom nieruchomości poczynienie sporych oszczędności.

Zakup nowej szeregówki to także nowa lokalizacja oraz nowi sąsiedzi. Domy w zabudowie szeregowej oznaczają znaczącą bliskość osób mieszkających po bokach, co niekoniecznie musi napawać Cię optymizmem. Wbrew pozorom płynie stąd jednak pewna ważna zaleta. Praktyka jasno pokazuje, iż bezpośrednia obecność sąsiadów odstrasza nieproszonych gości skuteczniej niż kamery oraz systemy alarmowe. Jeśli mimo wszystko nie jesteś w stanie znieść tak bliskiego towarzystwa obcych ludzi, możesz zawsze odgrodzić się od nich za pomocą żywopłotu lub drzewek iglastych, co z pewnością podniesie Twój poziom prywatności.

Co o szeregówkach mówią sami użytkownicy

Użytkownicy nowych szeregówek z reguły chwalą sobie te typ zabudowań. Mieszkanie w szeregu nie tylko podnosi bezpieczeństwo, lecz także przyczynia się do sporych oszczędności na etapie eksploatacji budynku. Jest to najlepiej zauważalne podczas sezonu grzewczego, kiedy wzajemne stykanie się budynków pozwala osiągnąć znacznie mniejsze zużycia paliw grzewczych. Sprawa ma się podobnie w przypadku napraw wspólnych instalacji sanitarnych, których koszty dzielą się na wszystkich mieszkańców.

Szeregówki Białystok to firma developerska zajmująca się realizacją projektów nowych domów w zabudowie szeregowej. Jeśli jesteś zainteresowany skorzystaniem z naszych usług – zapraszamy do kontaktu.

Warto przeczytać także: Szeregówki na sprzedaż – jak wybrać dom w zabudowie łączonej