Szeregówki – dlaczego dom szeregowy to rozwiązanie warte uwagi

Domy szeregowe, zwane także szeregówkami, to budynki łączące cechy mieszkań indywidualnych oraz zbiorowych. W ostatnim czasie cieszą się one stale rosnącą popularnością. Rozwiązanie to posiada zarówno wiernych fanów, jak i zagorzałych przeciwników. Kto ma w tym sporze rację? Uważamy, że liczne zalety domów szeregowych znacznie przewyższają ich nieznaczne wady. W niniejszym artykule wykażemy, dlaczego podczas poszukiwań własnych czterech ścian warto wziąć pod uwagę zakup szeregówki.

Szeregówki, czyli sposób na oszczędność

Zarówno budowa domów szeregowych, jak i ich eksploatacja, pociągają za sobą znacznie niższe koszty niż w przypadku budynków wolnostojących. Pierwsze oszczędności pojawiają się już na etapie planowania. Projekty szeregówek z reguły zakładają zupełną jednolitość każdego z modułów. Znacznie obniża to koszty stworzenia projektu przez architekta. Dobre firmy developerskie zajmujące się stawianiem domów szeregowych z reguły zamawiają materiały hurtowo, co także wywiera pozytywny wpływ na wysokość kosztów poniesionych przez klienta.

W przypadku eksploatacji budynku sprawa prezentuje się podobnie. Koszty usterek związanych ze wspólnymi instalacjami zabudowy szeregowej rozdzielane są po równo między mieszkańców, co w wielu sytuacjach pozwala na ogromne oszczędności. Tyczy się to także ocieplania domu w sezonie zimowym, kiedy sąsiadujące ze sobą budynki wzajemnie oddają nagromadzone ciepło.

Domy szeregowe – gwarant wysokiego bezpieczeństwa

Wiele nowych domów na terenie Białegostoku pada ofiarą kradzieży i napadów. Mieszkańcy uciekają się więc do różnych sposobów zwiększania bezpieczeństwa, takich jak psy obronne lub nowoczesne systemy monitorujące, lecz niestety nie zawsze spełniają one swoją rolę. Złoty środek na złodziei oczywiście nie istnieje, niemniej jednak wiele doświadczeń dowodzi, iż najskuteczniejszą metodą na walkę z tym problemem jest bliska obecność sąsiadów. Choć bardzo często nie darzymy ich ogromną sympatią, już samemu ich istnieniu możemy zawdzięczać wyższy poziom bezpieczeństwa domu. Ze statystyk jasno wynika, że szeregówki to typ zabudowań najmniej narażony na kradzieże oraz napady.

Optymalne rozwiązanie

Szeregówki to przyjemny kompromis między mieszkaniem w bloku położonym w zatłoczonym centrum, a samotnym domem jednorodzinnym wybudowanym z dala od ludzi. Pozwala to na sporą dawkę swobody charakterystyczną dla budynków wolnostojących, a zarazem towarzystwo ludzi, na których dobór mamy de facto ogromny wpływ. Dla przykładu, w wielu przypadkach osoby znajome decydują się na wspólną budowę szeregówki. Z zasady wyklucza to potencjalny problem nieprzyjemnych sąsiadów, co znacznie umila zamieszkanie w takim miejscu. Dom szeregowy oferuje co prawda znacznie mniejsze podwórko niż wolnostojący budynek, jednak zazwyczaj wciąż pozwala to na urządzenie własnego ogródka, poddasza lub małego placu zabaw dla dzieci.

Jesteś zainteresowany zakupem szeregówki, budową domu wolnostojącego lub innej nieruchomości? Zapraszamy więc do kontaktu! Jesteśmy firmą developerską, która od lat działa w branży mieszkaniowej, specjalizując się w projektowaniu i budowie domów szeregowych w Białymstoku.

Warto przeczytać także: Szeregówki – wady i zalety zabudowań szeregowych