Jak wybrać developera godnego zaufania

Coraz więcej osób zaczyna brać pod uwagę zakup własnego domu. W takiej sytuacji należy zadbać o dopięcie wszelkich formalności oraz dobranie odpowiednich specjalistów. Jednym z najważniejszych kroków na początkowym etapie planowania jest znalezienie developera godnego zaufania. Podpowiadamy, jakimi kryteriami warto się kierować.

Kim jest developer?

Zanim zastanowimy się nad najważniejszymi kryteriami doboru developera, przyjrzyjmy się definicji tego nietypowego zawodu. Mówiąc krótko, mianem tym określa się osobę prowadzącą działalność gospodarczą związaną z nieruchomościami. Może to być zarówno jednoosobowa firma, jak i spółka osobowa lub kapitałowa. Firmy developerskie praktycznie nigdy nie pracują w pojedynkę. Tworzenie oraz realizacja projektów nowych domów to bardzo złożone procesy, które wymagają szeroko zakrojonej współpracy wielu specjalistów. Warto oczywiście pamiętać, iż developerzy zajmują się nie tylko nieruchomościami mieszkalnymi, lecz także pozostałymi ich rodzajami.

Pomoc oferowaną przez tego typu specjalistów można podzielić na dwa etapy. Pierwszy z nich to okres do zakończenia budowy domu, podczas gdy drugi następuje bezpośrednio po nim. Rola wsparcia solidnego developera w obu przypadkach jest niezwykle ważna.

Pomoc specjalisty do momentu zakończenia budowy

Zanim projektant rozpocznie pracę, jesteś zobligowany uzgodnić z developerem wszystkie szczegóły na temat Twojego przyszłego domu. Z reguły jest to całkiem przyjemny etap, który pozwala Klientowi przenieść się w wyobraźni do momentu zakończenia budowy.

Najtrudniejszym zagadnieniem, które należy omówić z developerem okazuje się być kwestia kredytu hipotecznego. Z danych statystycznych jasno wynika, iż zdecydowana większość domów jednorodzinnych oraz tych w zabudowie szeregowej powstaje dzięki środkom, które co prawda należą do Klienta, jednak zostały pożyczone z banku. Dobry developer nie tylko udostępnia Klientowi komplet dokumentów potrzebnych do zaciągnięcia pożyczki, lecz także negocjuje z bankami jej korzystne warunki. Poza tym wiele firm zajmujących się budową domów mieszkalnych załatwia tego typu formalności bezpośrednio z kredytodawcą, co odciąża przyszłego właściciela nieruchomości oraz skraca czas trwania całego procesu.

Pomoc developera po zakończeniu prac budowlanych

Spłata rat za budowę domu to znaczne obciążenie dla budżetu Klienta. Dobry developer oferuje rabaty na produkty pierwszej potrzeby, co pozwala świeżo upieczonym nabywcom nieruchomości na niewielkie oszczędności. Wiele przedsiębiorstw tego typu zdobywa się na współpracę ze sprzedawcami sprzętu RTV i AGD, mebli, ceramiki oraz innych artykułów wyposażenia domu, negocjując z nimi niższe ceny dla swoich Klientów. Niejeden developer dogaduje się także z firmami wykończeniowymi, które w zamian za stały dostęp do nowych zleceń, oferują kuszące zniżki.

Szeregówki Białystok to zespół doświadczonych developerów zajmujących się realizacją projektów domów mieszkalnych w zabudowie szeregowej. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz pozostałymi artykułami dostępnymi na naszym blogu.

Warto przeczytać także: Domy szeregowe – fakty i mity