Jak zarabiać na domach szeregowych w Białymstoku

Domy szeregowe zawdzięczają swoją popularność kilku czynnikom. Przede wszystkim jest to niska cena w porównaniu do kosztu zakupu domu wolnostojącego. Ponadto często budowane są w pobliżu centrów miast, a ich eksploatacja jest tańsza niż ma to miejsce w domach jednorodzinnych. Przez powyższe, domy szeregowe stanowią dobrą inwestycję, gdy kupuje się je do własnego użytku, lecz można na nich również zarabiać. W Białymstoku szeregówki cieszą się nieustającą popularnością i nic nie wskazuje na to, by ta tendencja miała się zmienić. Stąd też wskażemy, że nie tylko developer może zyskać na inwestycjach budowlanych. Skorzystać w praktyce może niemal każdy.

Sposób na biznes – kupujesz i wynajmujesz

Tym samym wyłaniają się z tłumu dwie grupy przedsiębiorców – developerzy, którzy nierzadko już na etapie projektów starają się sprzedać mieszkania – tu, dla przykładu, w domu szeregowym, oraz inwestorzy stricte o jakich tu mowa, czyli przedsiębiorcze osoby, które interesuje szeroko pojęty handel nieruchomościami, w tym wynajmem. W przypadku zarabiania na domach szeregowych jest podobnie – nie tylko osiąga się dochód z wynajmu, lecz również po wielu latach spłat nieruchomości, jeśli były one kredytowane przez bank, dzięki najmowi, bez wkładu własnego, przechodzą one na własność wynajmującego.

Wiadomo, że każda majętna osoba może zdecydować się na tego rodzaju biznes. Tutaj chcemy jednak zwrócić uwagę na to, iż można budować plan również na kredytach pod warunkiem posiadania finansów na wkład własny. Przeciętnemu obywatelowi bank nie skredytuje zakupu 10 domów szeregowych, aczkolwiek prezentując solidny plan biznesowy i o tym można pomyśleć, lecz dopiero po otwarciu działalności gospodarczej. W przypadku posiadania części wkładu bank z pewnością przychylniej spojrzy na każdy pomysł biznesowy.

Podsumowując – po 20 latach osiągania zysków z wynajmu kilku lub kilkunastu domów w zabudowie szeregowej, staną się one własnością osoby, która je nabyła. Jeśli więc działalność tego typu była kredytowana przez bank, to właściwie część nieruchomości można będzie uznać za nabytą zupełnie za darmo.

Komu wynajmować domy szeregowe

Podstawowym pytaniem, które pojawia się na początku opisywanego planu, brzmi: czy domy zostaną wynajęte? Nawet przy braku wątpliwości, pytanie to na pewno się pojawi podczas planowania inwestycji. Wydaje się jednak, że wynikająca z niego obawa jest nieuzasadniona tylko w przypadku, gdy domy szeregowe wynajmowane będą w dużym, wojewódzkim mieście, a jeśli nie, to chociaż na terenie uprzemysłowionym. W dużych miastach istnieje wiele firm, które zawsze wynajmują lokale dla pracowników. Ponadto liczną grupę potencjalnych najemców stanowią studenci. Natomiast niektóre mniejsze miasta, gdzie buduje się domy szeregowe, to również duże fabryki, a tym samym wielu przyjezdnych pracowników z rodzinami. W takim przypadku również można liczyć na powodzenie opisywanego planu.

Domy szeregowe w Białymstoku – jakie kupić pod wynajem

Należy wziąć pod uwagę, że koszty wynajmu nie muszą być bardzo wysokie. Dla przykładu, studenci nieraz dzielą większe mieszkania z częścią wspólną, a każda osoba posiada tylko jedno odrębne pomieszczenie dla siebie. Dotyczy to również pracowników. W takim przypadku warto zwrócić uwagę na plan (rzut) domu szeregowego, ponieważ istotna jest ilość pomieszczeń we wnętrzu. Im pomieszczeń jest więcej, tym lepiej. Trudność z wynajmem może się pojawić w szeregówkach, które posiadają wewnątrz dużą, otwartą przestrzeń, natomiast i takie obiekty cieszą się zainteresowaniem.

Inne czynniki w domach szeregowych mają mniejsze znaczenie, aczkolwiek istotna jest przystępność ceny. Wydaje się więc, że pod omawianą inwestycję należy poszukiwać standardowych domów szeregowych, wykluczając spośród nich nieruchomości ekskluzywne. Takie bowiem mogą znaleźć najemców głównie w największych aglomeracjach, większych niż Białystok.

Domy szeregowe sposób na biznes Białystok

Możliwości wynajmu domów szeregowych w Białymstoku

Przyglądając się powyżej wymienionym, potencjalnym najemcom, domy szeregowe w Białymstoku zdecydowanie mogą zasiedlić studenci oraz pracownicy firm. W mieście jest uniwersytet (powszechny oraz medyczny), politechnika, a ponadto wiele filii innych uczelni: Akademii Teatralnej z Warszawy, Państwowej Szkoły Wyższej Informatyki z Łomży, Wyższej Szkoły Agrobiznesu z Łomży i kilka innych. Natomiast w białostockim okręgu przemysłowym działa m.in. przemysł: metalurgiczny, IT, biomedyczny, elektromagnetyczny i wiele innych.

Wystarczy przyjrzeć się ilości ofert pracy w UP Białystok, by stwierdzić, że jest to chłonny i rozwijający się rynek. Rokowania dla wynajmu domów szeregowych są w związku z tym pozytywne.

Warto przeczytać także: Domy szeregowe z kredytu, na własność w Białymstoku