Nowe szeregówki chętnie wybierane przez rodziny z dziećmi

Nowe szeregówki są obecnie doskonałą inwestycją. Nie wymagają tak znacznego wkładu pieniężnego jak domy wolnostojące, a jednocześnie gwarantują ogromny komfort oraz poczucie intymności. Oszczędności widać już na pierwszym kroku, kiedy trzeba kupić działkę pod zabudowę.

Tańszy teren i media

Koszt poszczególnych parceli jest o wiele niższy, niż kupienie działki pod zabudowę domu wolnostojącego. Dodatkowo, jeśli wybierzemy nowe szeregówki jako nasze nowe lokum, możemy także liczyć na oszczędności związane z doprowadzeniem mediów. Co prawda, koszt doprowadzenia gazu, prądu oraz wody jest taki sam jak w przypadku samodzielnego domu, jednak koszt ten będzie podzielony na wszystkich lokatorów szeregowca. Na dodatek oszczędności nie kończą się w tym punkcie. Lokatorów nowych szeregówek taniej wyniesie wywożenie śmieci, sprzątanie oraz konserwacja kabli.

Nowe szeregówki z ogródkiem

Każda rodzina zmęczona już mieszkaniem w bloku szuka budynku o większej przestrzeni, która pozwoli w pełni rozwinąć skrzydła. Niejednokrotnie powodem dla którego małżeństwa wybierają nowe szeregówki na swój dom, jest możliwość posiadania ogródka. To doskonałe uzupełnienie przestrzeni przydomowej pozwalające na odpoczynek podczas sezonów letnich.

Co więcej, na takim przydomowym ogródku dzieci mogą lepić bałwany w śnieżne dni pod pełną kontrolą rodziców. Nowe szeregówki to nie tylko komfort, ale także pełniejsze życie rodzinne oraz większa kontrola nad pociechami.

Nowe szeregówki, a mini społeczności

W czasach, kiedy coraz bardziej na znaczeniu zyskują mniejsze społeczności, coraz więcej grup znajomych decyduje się na wspólną budowę nowych szeregówek. Takie rozwiązanie posiada kilka istotnych zalet. Przede wszystkim nowe szeregówki w sąsiedztwie znajomych są doskonałą gwarancją tego, że z pewnością lokatorzy takich budynków odnajdą wspólny język z osobami mieszkającymi obok.

Dodatkowo, decydując się na jednoczesną budowę budynków szeregowych, taka mini społeczność może zaoszczędzić sporo pieniędzy na zakupie materiałów oraz wspólnym kupnie działek pod zabudowę. Oczywiście, większość zalet uwidacznia się wraz z postępującym czasem.

Młode grupki znajomych posiadające już swoje pociechy, mogą być pewne, że ich dzieci będą miały doskonałych towarzyszy do zabaw. Dodatkowo nowe szeregówki wybudowane w sąsiedztwie znanych osób gwarantują lepszą kontrolę nad otoczeniem oraz nad swoimi pociechami. Oczywiście takie rozwiązanie posiada także wady. Jedną z nich jest możliwość wystąpienia kłótni pomiędzy starymi przyjaciółmi. Często nieścisłości oraz konflikty związane z utrzymaniem oraz eksploatacją nieruchomości mogą przełożyć się na kontakty towarzyskie.

Połączenie domu i mieszkania – estetyczne nowe szeregówki

Domy szeregowe to swoiste mieszkania, które jednak nie znajdują się w bloku. Charakteryzują się niskim kosztem eksploatacji oraz bliskim sąsiedztwem z jednoczesnym zachowaniem pewnej intymności. W przypadku, jeżeli sąsiedzi okażą się nazbyt wścibscy oraz denerwujący można zawsze wspomóc się ogrodzeniem wykonanym z cegieł lub z kamienia, a także żywopłotem, który powstrzyma wszelkie spojrzenia. Nowe szeregówki doskonale sprawdzają się w roli domu dla rodzin z małymi dziećmi.

Warto przeczytać także: W zgodzie ze współczesnymi trendami – nowoczesne szeregówki.