Szeregówki na sprzedaż – moda mieszkaniowa w Białymstoku

Domy w zabudowie szeregowej dawniej charakteryzowały głównie dzielnice robotnicze, a rzadziej kamienice w dużych XIX-wiecznych miastach europejskich. W drugiej połowie XX wieku szeregówki zyskały zupełnie nowego charakteru i dla wielu osób, szczególnie mieszkańców bloków, są zarówno celem, jak i synonimem awansu w statusie społecznym. Szeregówki są na sprzedaż można nabyć w rozsądnej cenie – jako developer z Białegostoku możemy potwierdzić, że ich wartość rynkowa nierzadko jest porównywalna z ceną dużego mieszkania w centrum miasta wojewódzkiego, a posiadają przy tym znacząco więcej zalet.

Zalety szeregówek w porównaniu do mieszkań

Każdy jednak zna szeregówki, już je widział, a może nawet stanowią element bliskiego sąsiedztwa. Ich zalety wielokrotnie były wymieniane w poprzednich artykułach, dlatego przedstawimy ich cechy w nieco inny sposób – porównując je do mieszkań.

  • Szeregówki to domy jednorodzinne, a pozostałe zalety wynikają głównie z tego faktu.
  • Wobec powyższego posiadają duży metraż, niemal zawsze ponad 100 metrów kwadratowych, co w mieszkaniach w blokach jest rzadkością.
  • Do każdej szeregówki przypisany jest garaż, a często miejsce podjazdowe przed frontowym wejściem (garaże zwykle budowane są pod posesją, u jej boku lub stanowią integralną część parteru).
  • Każda szeregówka posiada teren otwarty poza domem, który można dowolnie urządzić.
  • Szeregówki developerskie to zazwyczaj domy nowe, sprzedawane jeszcze na etapie budowy,
  • Stawiane są często w bliskiej odległości od centrów miast, co jest uznawane za jedną z ich podstawowych zalet.

Wobec powyższych atutów, dzięki którym szeregówki niemal na każdym polu przewyższają mieszkania w domach wielorodzinnych, czy nawet apartamenty, zrozumiałe jest, że stale rośnie zainteresowanie tym rodzajem budownictwa. Dodatkowym zaletą jest tutaj cena, gdyż na rynku, w tym w Białymstoku, można wyszukać atrakcyjne okazje zakupu, w tym również na kredyt.

Warunki otrzymania kredytu hipotecznego

Aktualny status rynku nieruchomości i sytuacja gospodarcza państwa zachęca banki do kredytowania zakupu nieruchomości. Kredyt otrzymają zazwyczaj osoby, które:

  • posiadają zarobki wystarczające na spłatę kredytu i godne życie za sumę, która pozostanie im każdego miesiąca po spłacie raty,
  • posiadają pozytywną historię kredytowania i spłat,
  • mają stałe zatrudnienie lub takie, które pozwoli na spłatę kredytu.

Ponadto banki kierują się wewnętrznymi regulaminami i nierzadko zdarza się, że w jednym spotykamy się z odmową, a inny udziela kredyt niemal natychmiast. Nie należy się więc zrażać po pierwszym niepowodzeniu.

Szeregówki na sprzedaż modą mieszkaniową Białystok

Szeregówki na sprzedaż w Białymstoku jeszcze niewyprzedane

Developerzy starają się zaspokoić oczekiwania Klientów, szeregówki na sprzedaż pojawiają się więc na rynku nieruchomości stosunkowo często, a w Białymstoku i my mamy w tym swój udział. Uznaliśmy niegdyś, że spośród rodzajów budynków, które moglibyśmy oferować Klientom, szeregówki mają najwięcej zalet, a ich zakup nawet po wielu latach uznawany jest za dobry wybór. Wymienione wcześniej zalety mówią same za siebie. Również z punktu widzenia nabywców jest to trafiona inwestycja tak na chwilę obecną, jak i w dłuższej perspektywie.

Warto przeczytać także: Kim jest i jak działa developer – przykład z Białegostoku