Z bloku do szeregówki – nowe domy w Białymstoku

Mieszkańcy blokowisk myślą często o odizolowanym domu jednorodzinnym, by zaznać spokoju we własnym lokum, powiększyć jego metraż i poczuć się bardziej jak u siebie. Nieraz jednak towarzyszy temu niechęć do zamieszkania poza miastem, potrzeba zakupu domu choćby na peryferiach tego miasta. Z oczywistych względów nowe domy nie są budowane w pobliżu centrów miast. Działki są tam zbyt drogie i choć Białystok nie należy do miast najdroższych, również w nim cena za działkę w centrum mogłaby przekraczać wartość nieruchomości. Istnieje jednak możliwość realizacji marzeń o nowym domu wraz z ogrodem w centrum miasta. Wszystko to dzięki tzw. szeregówkom.

Plan szeregówek na mapie miasta

Zdarza się, że szeregówki budowane są zaledwie kilometr od centrum miasta. Ofert tego typu jest niewiele, ale potwierdzają one fakt, iż można zamieszkać w pięknym, nowym domu z ogrodem w bliskiej odległości od rynku – okazje takie zdarzają się w Białymstoku. Tym samym nie trzeba zmieniać swoich przyzwyczajeń, jeśli zależy Ci na życiu towarzyskim lub kulturalnym.

Nowe domy w zabudowie szeregowej stawiane są przez developerów również na peryferiach z myślą o osobach, które szukają spokoju i ciszy. Przeznaczone są one głównie dla rodzin z dziećmi, a dodatkowo towarzyszy im infrastruktura pomagająca w organizacji dnia codziennego. W pobliżu znajdują się: przedszkola, szkoły, sklepy, punkty usługowe. Wszystko to z kolei sprawia, że wizyty w centrum nie stanowią konieczności i odpoczywać można od jego zgiełku przez całą dobę.

Szeregówka a mieszkanie w bloku

Pozostałe cechy nowych domów szeregowych, przynajmniej dla osoby, która przeprowadza się do nich z blokowiska, stanowią już wyłącznie pozytywny kontrast. Do najważniejszych różnic należą:

  • metraż, który w szeregówkach zawsze przekracza 100 metrów kwadratowych, a standardowo zazwyczaj mieści się w przedziale od 100 do 130 m2;
  • dwie kondygnacje, dzięki czemu zyskuje się więcej przestrzeni i intymności; rzadziej spotykane są domy parterowe, gdyż zajmują one większy obszar, jak wiadomo drogiej działki;
  • część dzienna i nocna, na które zgodnie z projektem podzielone są nowoczesne posesje;
  • przydomowy garaż, który zwykle znajduje się pod domem lub jest usytuowany z boku domu (wówczas domy szeregowe łączy właśnie garaż);
  • oraz posiadanie własnego ogrodu – standardem w nowych domach szeregowych jest ogród umiejscowiony na tyłach domu, aczkolwiek można ten teren wykorzystać w dowolny sposób.

Nie ma więc porównania między mieszkaniem w bloku, które ewentualnie, a nie zawsze, może posiadać balkon, jego metraż raczej nigdy nie sięga stu metrów lub więcej, nie posiada garażu, do którego można przejść przez drzwi w domu. W tym kontekście szeregówka to rzeczywiste poczucie posiadania własnego domu.

Nowe domy szeregowe komfort życia Białystok

Nowe domy w Białymstoku – jak szukać i nie przepłacić

Jeśli już decydujesz się na szeregówkę, należy poświęcić wiele uwagi na dokładne zapoznanie się z jej projektem, w tym na poznanie planowanych udogodnień. Jest to z oczywistych względów ważne przy zakupie nowego domu, który nierzadko kupić można na etapie budowy, cy tworzenia jej planu. W takim wypadku należy ocenić cechy domu m.in. na podstawie projektu i rozmieszczenia pomieszczeń, proponowanej przez developera infrastruktury, terenu, jaki będzie przylegał do domu (ogród, miejsce postojowe przed domem), lokalizacji w mieście i wielu więcej czynników – poświęcenie na to czasu, by nie popełnić błędu lub nie przepłacić, jest oczywistą koniecznością.

O uczciwości developera świadczy jego transparentność. Nowe domy w Białymstoku, które jako developer oferujemy na sprzedaż, na etapie projektu zawsze zawierają pełny pakiet informacji – nie pozostawiają wątpliwości względem przyszłej inwestycji.

Gdziekolwiek kupujesz dom i jakiekolwiek otrzymujesz obietnice, brak informacji, nawet częściowy, powinien wzbudzić czujność. Nie świadczy to oczywiście o nieuczciwości danego developera, lecz wszelkie kwestie należy wyjaśniać na bieżąco, aby ostateczne ustalenia były dla Ciebie klarowne.

Warto przeczytać także: Ponadstandardowe domy w zabudowie szeregowej w Białymstoku