Co sprawia, że domy szeregowe są tak często wybierane przez Polaków?

Decyzja o kupnie domu będzie rzutować na naszą przyszłość. Raczej mało kto może sobie pozwolić, aby zmienić miejsce zamieszkania w momencie, kiedy tylko w otoczeniu pojawia się coś, co nie odpowiada oczekiwaniom. Często przyszli nabywcy domu wizualizują go w swoich myślach. Wyobrażają sobie sporych rozmiarów ogródek, w tych wyobrażeniach budynek najczęściej znajduje się w malowniczej okolicy, z daleka od sąsiadów.

Taka sielanka pozostaje jednak często tylko w sferze marzeń, ponieważ mało który nabywca nieruchomości może pozwolić sobie na kupno lub budowę wielkiej posiadłości. Takie zderzenie z rzeczywistością coraz częściej obrazuje trend na rynku domów na sprzedaż, Polacy decydują się na pewien kompromis. Tym kompromisem są domy szeregowe.

Domy szeregowe – tańsze rozwiązanie i większy komfort

Dom wolnostojący umieszczony w dogodnej lokalizacji na przedmieściach miasta może kosztować niemałą fortunę. Ceny takich nieruchomości zaczynają się już od 500 000 zł, jednak są to zazwyczaj budynki o małym metrażu i ze skromną przylegającą działką. Za te pieniądze można także kupić szeregówkę, która zagwarantuje domownikom o wiele większy komfort, da więcej możliwości oraz przestrzeni.

Spowodowana jest to faktem, że działka dzielona na parcele jest o wiele tańsza, niż działka pod zabudowę wolnostojącą. Dodatkowo, budując domy szeregowe, mieszkańcy mogą liczyć na wszelkie upusty związane z zakupem materiałów oraz na tańszą robocizną. Nie od dziś przecież wiadomo, że w grupie siła.

Intymność

Co prawda, domy szeregowe nie zagwarantują mieszkańcom takiej niezależności oraz intymności, jak domy wolnostojące. Jednak nawet w takiej wersji zabudowy mieszkańcy mogą cieszyć się własnym miejscem parkingowym lub też miejscem w garażu. Dodatkowo, mogą mieć pewność, że nikt nie będzie im zaglądał w okna, jak dzieje się w przypadku mieszkania w blokowiskach.

Domy szeregowe spełniają oczekiwania

Domy szeregowe obecnie nieustannie zyskują na popularności, ponieważ idealnie spełniają oczekiwania konsumentów i nabywców nieruchomości. Znakomicie nadają się na dom dla rodziny z dziećmi. Z tego też powodu, domy szeregowe są pierwszą nieruchomością, na którą młodzi zaciągają kredyt.

Doskonałe rozwiązanie dla rodzin z małymi dziećmi

Domy szeregowe ze względu na miejsce swojego położenia zazwyczaj posiadają zbliżony lub nawet większy metraż, niż mieszkania w tej samej cenie. Lokalizacja ma ogromny wpływ na cenę, natomiast młodzi rodzice niekoniecznie szukają nieruchomości w centrum. Tłok oraz obecność wielu nieznanych osób nie wpływa korzystnie na proces wychowania dziecka. Domy szeregowe natomiast często posiadają prywatne place zabaw, gdzie pociechy mogą się wybawić pod ścisłym nadzorem rodziców.

Domy szeregowe bez uciążliwych sąsiadów

Na osiedlach domów szeregowych zazwyczaj panuje wszechobecna cisza. Wszyscy sąsiedzi doskonale znają siebie nawzajem i wiedzą, czego mogą się po sobie spodziewać. Najczęściej w takich osiedlach mieszkają młode rodziny, z tego też powodu prawdopodobieństwo wystąpienia głośnego oraz kłopotliwego sąsiada jest bardzo niewielkie. Domy szeregowe idealnie wstrzeliły się w lukę, która istniała na polskim rynku nieruchomości.

Warto przeczytać także: Czym charakteryzuje się zabudowa szeregowa. Czy warto zamieszkać w szeregowcu?