O szeregówkach – kilka słów od developera

Polski rynek developerski od pewnego czasu ma się dobrze. Kupujemy mieszkania, domy, szeregówki, bo chcemy mieszkać po pierwsze we własnych czterech ścianach, a po drugie – komfortowo. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, firmy developerskie dostosowują do tych wymagań swoją ofertę.

Szeregówki – złoty środek na rynku developerskim

Wspomnieliśmy już o dwóch kryteriach wpływających na zainteresowanie usługami developerskimi. Wielu ludzi marzy o własnym domu, ale też równocześnie wielu z nich chce mieszkać w mieście, blisko centrum czy w pobliżu miejsca pracy. To oczywiste, jeśli w naszym zabieganym życiu chcemy zostawić trochę czasu dla siebie, zamiast tracić go na dojazdy do domu na posesji za miastem. Marzenie o własnej przestrzeni w mieście – z ogródkiem i garażem spełniają szeregówki. Zobaczmy, z czym należy się liczyć, decydując się na własną szeregówkę.

Zalety domów szeregowych

Po pierwsze: będąc samodzielnymi domami, pozwalają zachować wygodę mieszkania w bloku.

Po drugie: masz sąsiadów, ale nie tak blisko jak w budownictwie wielorodzinnym, co daje poczucie prywatności.

Po trzecie: szeregówki dają możliwość funkcjonalnego rozgraniczenia stref dziennej i nocnej dzięki temu, że są to na ogół piętrowe budynki.

Po czwarte: nie musisz się martwić o samochód, ponieważ do szeregówki przylega garaż.

Po piąte: zyskujesz przestrzeń zewnętrzną większą niż balkon – większość szeregówek ma choćby niewielki ogródek.

Po szóste: masz dodatkową przestrzeń użytkową we własnej piwnicy czy na poddaszu – to świetnie miejsca na pralnię czy suszarnię.

Po siódme: zyskujesz sporą swobodę w aranżowaniu wnętrz.

Po ósme: osiedle należy do miejskiej infrastruktury, więc dosłownie masz wszędzie blisko.

Po dziewiąte: przestrzeń wokół jest wspólna, łatwiej więc o nią zadbać i utrzymać w porządku.

Kto najczęściej wybiera szeregówki

Szeregówki są atrakcyjną opcją dla tych, którzy cenią komfort codziennego życia. Chętnie wybierają je rodziny z dziećmi i domowymi pupilami, a także ci, którzy nie lubią tracić czasu na dojazdy. Wpływa na to przede wszystkim lokalizacja zabudowy szeregowej – znajduje się ona w granicach miasta, co sprawia, że jest świetnie skomunikowana z centrum oraz innymi dzielnicami – łatwo tu dojeżdżać własnym autem, ale też wygodne jest korzystanie z miejskiej komunikacji. Osiedla szeregówek mają do siebie także to, że są częścią miejskiej infrastruktury – w ich pobliżu znajdują się punkty usługowo-handlowe oraz przedszkola i szkoły.

Inną grupą nabywców szeregówek są amatorzy spokoju. Osiedla takie powstają w miejscach spokojnych, z zaplanowaną wokół zielenią. Takie otoczenie dają wytchnienie od miejskiego zgiełku, z którym tak często mamy do czynienia w czasie pracy.

Ogród – niekwestionowana zaleta szeregówek

Wielu właścicieli domków szeregowych ceni je właśnie ze względu na własne podwórko. Doceniają to dzieci, czworonożni przyjaciele rodziny, ale też wszyscy, którzy lubią spędzać czas na zewnątrz – z rodziną czy przyjaciółmi lub realizując swoje hobby. Niektórym wystarczy zielona trawa wokół, inni planują rabaty kwiatowe i skalniaki czy nawet oczka wodne. Spędzanie tu czasu umilają huśtawki i hamaki pod gołym niebem. Przestrzeń przy szeregówkach jest odgrodzona tak, by zapewnić mieszkańcom kameralność korzystania z ogrodów.

Szeregówki są obecnie dla osób poszukujących własnego miejsca w mieście opcją wartą zainteresowania i bliższego przyjrzenia się. Więcej na ich temat piszemy w innych miejscach na naszym blogu – na przykład w cyklu artykułów, omawiających kwestie, z którymi zetkną się właściciele nowych szeregówek: Nowe szeregówki, cz. 1: w stanie developerskim oraz Nowe szeregówki, cz. 2: pod klucz.

Zachęcamy do śledzenia naszego firmowego blogu – znajdziecie tu praktyczne porady i uwagi, dzięki którym nabycie władnego domu w zabudowie szeregowej przebiegnie wyjątkowo sprawnie.