Szeregówki na sprzedaż w Białymstoku – wykończenie wnętrz

Domy w zabudowie szeregowej są coraz częściej poszukiwane na rynku nieruchomości. Zachodzi tu pewna symbioza między Klientami, a developerami – ci pierwsi, za podobną cenę, zyskują dzięki zakupowi szeregówki znacznie lepsze warunki od panujących w mieszkaniach, ci drudzy zaś reagują na popyt, wyszukują idealne działki w miastach pod inwestycje czy korzystają z niesztampowych projektów architektonicznych.

Wyraźne jest to w Białymstoku, gdzie szeregówki na sprzedaż często są wystawiane, a też nic nie wskazuje na to, by straciły na popularności. Przed zakupem wiemy jednak o nich zazwyczaj tylko tyle, jak wyglądają z zewnątrz i jaki posiadają przyległy teren.

Wystrój szeregówek na sprzedaż – z czym może się spotkać Klient

Nie spotyka się jednak w literaturze informacji o tym, co szeregówki zawierają w środku – w pewnym stopniu jest to uzasadnione, bo wykończenie wnętrza zawsze jest inne. Developerzy zazwyczaj nie umieszczają w materiałach informacji o wystroju wnętrza. Jak to wygląda z punktu widzenia Klientów?

  • Trzeba mieć świadomość, że aranżacja wnętrza i jego wykończenie wpływa na ostateczną cenę, dlatego też zrozumiałe jest, że Klient powinien zapoznać się z tym za co płaci; informacji tych należy się więc domagać zawsze, choć przy zaawansowanych pracach nad budową szeregówki zazwyczaj ich nie brakuje; niedogodności w postaci braku informacji zdarzają się jedynie na etapie sprzedaży projektu, który jeszcze nie ruszył.
  • Brak informacji o wykończeniu szeregówki od wewnątrz może pozornie wynikać z wadliwej organizacji pracy firmy developerskiej i planowania; z punktu widzenia developera przed rozpoczęciem inwestycji najważniejsze jest bowiem uzyskanie działki pod budowę i akceptacja projektu architektonicznego; wnętrze może się wydawać drobnym szczegółem, któremu poświęca najmniej uwagi.
  • Gdy szeregówka najzwyczajniej nie ma być wykończona – stan ten określa się jako developerski; innymi słowy nabywca sam decyduje o wystroju wnętrza i je urządza; wtedy jednak trzeba zwrócić uwagę na cenę posesji, bowiem wszystkie koszty wykończenia ponosi kupujący nieruchomość.

W praktyce trzeba być wyczulonym na informacje o wykończeniu wnętrz – takie dane pozwalają ocenić realną sytuację przy odbiorze własnej nieruchomości.

Wystrój szeregówek na sprzedaż

Wystrój szeregówek na sprzedaż w Białymstoku – na co zwrócić uwagę

Trzeba zwrócić uwagę na to, że w większości szeregówek na sprzedaż największą uwagę poświęca się:

  • projektowi architektonicznemu,
  • planowi budynku,
  • zagospodarowaniu otoczenia budynku.

Developer wspomaga się w tym względzie planami lub szkicami – dobre firmy dodają do prezentacji prospekty gotowego domu, filmy, a nawet graficzne symulacje prezentujące przechadzkę po osiedlu. To jednak, jakie w pomieszczeniach znajdą się kafelki, panele, ich kolor, jakość itd. trudno przedstawić inaczej niż ukazując gotowe materiały, a jest to przecież bardzo istotne.

Będą one tworzyły klimat i nastrój pomieszczeń, w których przyszli mieszkańcy spędzą najwięcej czasu, można więc je uznać nawet za ważniejsze od tych, które ozdobią budynek na zewnątrz.

Szeregówki wystawiane są na sprzedaż na różnych etapach: planowania inwestycji, trwających prac nad jej realizacją lub sprzedawany jest gotowy produkt końcowy. W zależności od polityki prowadzonej przez developera, Klient czasem ma wpływ na to, co kupuje – wewnątrz domu.

Zdarza się więc, że otrzymuje możliwość wyboru materiałów wykończeniowych, ich koloru lub zapoznaje się z kilkoma gotowymi propozycjami wystroju wnętrza przedstawionymi przez wykonawcę. W Białymstoku działają firmy, które ostateczny wygląd szeregówki na sprzedaż uzależniają od opinii i wyboru Klienta i uznają je za decydujące. Z pewnością Klient zyskuje dzięki temu poczucie uczestnictwa w budowaniu własnego domu.

Warto przeczytać także: Szeregówki na sprzedaż – moda mieszkaniowa w Białymstoku