5 cech dobrych developerów

Kiedy szukamy domu, szeregówki czy mieszkania, w którym chcielibyśmy zamieszkać na lata, potrzebujemy developera doskonale zorientowanego na dynamicznym rynku nieruchomości. Jak wybrać developera godnego zaufania? Poznaj 5 cech, które liczą się w tej branży, by zdecydować się na kompetentne usługi.

1. Wiarygodność, czyli renoma firmy developerskiej

Na początku warto popytać i poczytać. Dziś wiele informacji znajdziemy online, część z ich będziemy mogli zweryfikować u dotychczasowych klientów. Warto też poznać wcześniejsze inwestycje. Firma developerska, która zdobyła już renomę, jest wiarygodna finansowo, w związku z czym nie będziemy musieli obawiać się, że w czasie inwestycji, w której partycypujemy, ogłosi upadłość. Developer, który ma doświadczenie w swojej branży, wzbudza zaufanie, którego potwierdzeniem są pozytywne referencje i zadowolenie klientów. Taki przedsiębiorca wie, co robi i z łatwością przedstawia swój punkt widzenia na inwestycję. Przykład znajdziesz tu: O szeregówkach – kilka słów od developera.

2. Przejrzysta umowa z developerem

Doświadczony developer wie, że podstawą satysfakcjonującej dla obu stron współpracy są jasne zasady. Zawierają się one w umowie przedwstępnej i zasadniczej, które klient może skonsultować z własnym notariuszem czy prawnikiem. Dobrą praktyką jest też umożliwienie przyszłemu właścicielowi lokalu zaproponowania zmian w umowie. Dzięki odpowiednio skonstruowanym umowom możemy dokładnie określić, w jakim stanie odbierzemy lokal – piszmy o tym w artykułach Nowe szeregówki, cz. 1: w stanie developerskim oraz Nowe szeregówki, cz. 2: pod klucz.

3. Atrakcyjność i elastyczność oferty developerskiej

Oferta firmy developerskiej powinna być zróżnicowana tak, by interesujące propozycje znalazły tam rodziny z dziećmi, seniorzy, single. Odbija się to w charakterze proponowanej zabudowy, jej lokalizacji, statusu otoczenia, dostępności do infrastruktury miejskiej. Nie bez znaczenia będą także proponowane rozwiązania architektoniczne – tradycyjne, ekologiczne czy energooszczędne. Dobra oferta developerska będzie z pewnością odzwierciedlała aktualne tendencje w branży – o kilku z nich piszemy w tekście 2 trendy charakteryzujące nowe domy na sprzedaż.

4. Współpraca z profesjonalistami

Dobremu developerowi zależy na jakości swoich usług, dlatego współpracuje z najlepszymi specjalistami z branży:

  • kreatywnymi architektami,
  • kompetentnymi budowlańcami,
  • sprawdzonymi producentami i hurtowniami,
  • zaufanymi instytucjami finansowymi.

W firmie developerskiej praca specjalistów ze wszystkich pionów – projektowego, budowlanego, reklamowego i obsługi klienta – jest zsynchronizowana, co zapewnia stworzenie unikalnej na rynku propozycji, konkurencyjnej wobec innych firm.

5. Liczy się profesjonalne podejście do klienta

Klienci firm developerskich cenią sobie zindywidualizowane podejście do ich spraw, którego wyrazem jest zaangażowanie w pomyślne sfinalizowanie zakupu nieruchomości. W praktyce oznacza to, że pracownicy firm developerskich dysponują dużymi zdolnościami interpersonalnymi. Ich grafik jest elastyczny i pozwala na kontakty z klientami w dogodnych dla nich godzinach.

Developer to fachowiec

Developerzy jak nikt inny znają rynek nieruchomości, dlatego warto zdać się na ich kompetencje, zamiast szukać mieszkania czy domu na własną rękę. Mogą zaproponować ofertę cechującą się jakością i funkcjonalnością, wyselekcjonowaną zgodnie z preferencjami klienta. Warto poświęcić chwilę, by znaleźć właśnie takiego specjalistę od domów.