10 zalet domów szeregowych, cz. 2: ekonomia

W pierwszej części artykułu 10 zalet domów szeregowych, cz. 1: estetyka pisaliśmy o tym, za jakie wizualne walory cenione są szeregówki. Teraz przechodzimy do kwestii praktycznych, związanych z finansami.

6. Można oszczędzić, kiedy domy usytuowane są szeregowo

Przede wszystkim, co wynika z konstrukcji domu, tańsze będzie ogrzewanie. Szeregówki stykają się ścianami, przez co mniejsze są straty ciepła. Poza tym architekci i developerzy coraz chętniej sięgają po przyjazne dla kieszeni przyszłych właścicieli rozwiązania, typowe dla domów energooszczędnych i pasywnych. Piszemy o tym w artykule 2 trendy charakteryzujące nowe domy na sprzedaż.

7. W cenie szeregówki dostaniesz mniejsze mieszkanie

W zbliżonej cenie możemy kupić komfortową, piętrową szeregówkę lub trzypokojowe mieszkanie. Z tym że w pierwszym przypadku dostajemy około sto metrów kwadratowych, a w drugim – około siedemdziesięciu. Niestety to, jak zoptymalizowana jest przestrzeń w domu szeregowym – część dzienna na dole i sypialniana na górze – nie ma przełożenia na mieszkanie w bloku.

8. Sami decydujemy, ile wydamy na wykończenie

Kolejna kwestia wiąże się z aranżacją wnętrza naszej szeregówki. Jeśli zależy nam na opcji ekonomicznej, wybierzemy standardowe wykonanie (Nowe szeregówki, cz. 1: w stanie developerskim), a jeśli chcemy odebrać gotowe do zamieszkania loku, sprawdzi się opcja z wykończeniem (Nowe szeregówki, cz. 2: pod klucz).

9. Lokalizacja domów szeregowych jest korzystna dla dojeżdżających do miasta

Inwestorzy wybierają dla zabudowy szeregowej specyficzną lokalizację, która daje mieszkańcom możliwość cieszenia się przestrzenią typową dla obrzeży miasta, a jednocześnie pozwala włączyć ją do infrastruktury miejskiej. Nie będziemy więc tracić ani czasu, ani pieniędzy na dojazdy – do centrum będzie niedaleko, a więc łatwo i szybko dotrzemy do pracy, odwieziemy dzieci do szkoły czy na zajęcia pozalekcyjne. A jeśli jesteśmy amatorami korzystania z miejskiej komunikacji, możemy mieć pewność, że w pobliżu będzie przystanek.

10. Atrakcyjne kredytowanie zakupu domków szeregowych

Ci, którzy kupują szeregówki, mogą ubiegać się o współfinansowanie kredytów z rządowych projektów. Zabudowa szeregowa spełnia wymogi, stawiane przez projekt Mieszkanie dla Młodych.

Odkryj przymioty szeregówek, porównując punkty widzenia

Warto też porównać, czytając inne teksty na naszym firmowym blogu, co o szeregówkach sądzą:

W ten sposób zyskamy pełny obraz zalet domów szeregowych.